Biedronka Codziennie niskie ceny
Gang Świeżaków
Moja Biedronka
herb Świeżaki

Świeżaki mieszkają w Świeżogrodzie. Mieszkańcy miasteczka dobrze je znają, bo to członkowie Gangu pomagają dbać o dobrą kondycję świeżogrodzian, dostarczając codziennie do Biedronki świeże warzywa i owoce. Szczególnie dbają o dzieci. Po to, żeby dobrze się z nimi opiekować, stworzyli Gang Świeżaków - ekipę do zadań owocowo-warzywnych.

Banan Pomarańcza Marchewka Jabłko Pomidor Gruszka Śliwka Pieczarka Brokuł Truskawka
herb Gang Choróbki

To niebezpieczne osobniki. Lepiej ich unikać jak ognia bo potrafią zabrać Ci radość z życia i energię do zabawy. Dlatego dbaj o siebie i nie pozwól im zakraść się do Twojego organizmu. Gang Świeżaków będzie Cię przed nimi chronił.

Pan Choróbka Próchnica Cukrzyca Przeziębienie Bakteria Nadwaga Nadciśnienie Alergia pokarmowa Choroby serca
Informacje dotyczące karty "Panna Cukrzyca" mają na celu wskazanie zagrożenia związanego z nadmiernym spożyciem cukru i źle zbilansowanej diety, co może prowadzić do cukrzycy typu 2, która stanowi około 90-95% wszystkich przypadków tego schorzenia (za: "Praktyczny Podręcznik Dietetyki" redaktor naukowy prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz) i rozwija się najczęściej na skutek czynników środowiskowych. Karta ma za zadanie ustrzec dzieci przed nadużywaniem słodyczy. Materiały z karty "Panna Cukrzyca" nie mają jednak na celu wyczerpującego opisu choroby jaką jest cukrzyca. Nie dotyczą też cukrzycy typu 1 – choroby autoimmunologicznej, której występowanie nie ma związku z dietą.